Meist

Faktory taaskasutuspood – riided, mööbel, kodusisustus

Mehaanika 12 (Mustamäe tee 5, Ilmarise maja)

Suvel avatud 4 x nädalas kuni 30. augustini:

K-R 11-18

L 11-16

Faktory e-pood:
www.faktory.ee 24/7

Faktory on mõnus, hubane ja parajate mõõtmetega taaskasutuspood Tallinnas aadressil Mehaanika 12 (Mustamäe tee 5, suur valge Ilmarise maja), Kristiine. Meil on ruutmeetreid just täpselt nii palju, et sa sisenedes ei upu eriilmeliste asjade lõputusse virr-varri ega võta väljudes kaasa painavat pea- või silmavalu.

Kõik Norra vanaemade kootud kampsunid, Stockholmi kvaliteetsetest hilpudest lugupidavate noorte või Turu vintage-austajate uuele ringile jõudnud riided aurutame kenasti üle ja paneme riidepuu peale ka, sest kortsus rõivaese on kole ja õnnetu rõivaese. Hinnad riputame ka külge ja need ei tohiks kedagi kurvastada.

Tegelikult me püüame iga päev kõik need ilusad, õrnad Skandinaaviast saabunud nõud või just äsja Hollandist tulnud mööbli sättida nii, et kõik on puhas, korras, vahel vimpkaga ja vahel täiesti loogiline. Meie jaoks on väga oluline, et sul oleks mõnus ülevaade kõigest, mis meil hetkel pakkuda on ja sa leiaksid endale vajaminevad esemed tõrgeteta üles, aga säiliks ka tuhlamisrõõm. Kui sa järgmisel korral tagasi tuled, ootavad sind ees juba uued leiud, sest kaupa paneme ka lahtioleku päevadel jooksvalt juurde. Kindlasti kohtad ka vanu tuttavaid, sest me anname sageli esemetele aega, et nad leiaksid hea uue elu. Pole vaja ju koguaeg kiirustada! On vaja rohkem taaskasutada.

Faktory (kõige paremas mõttes) kaltsukast saab tegelikult enamustel kordadel praktilisi riideid, mis on sageli väga headest materjalidest: vihje – uuri tootesilte! Praktilisi selles mõttes, et oleme püüdnud hoida joont, et ka vanaisa Pillapalust või Ronja esimesest lasteaia rühmast saaksid endale õues müttamiseks kvaliteetsed rõivad selga ja keegi ei peaks muretsema, kui ilmub esimene plekk. Kitsad minikleidid ja 12 cm kontsad – neid leiab mujalt ka.

Riided, tekstiil, kodusisustus, kasutatud mööbel tuleb ju ikkagi Norrast, Rootsist ja vahel harva ka Soomest ja nemad juba teavad, mis on hea! Ja kui sa äkki ükskord ei leia midagi või sul pole lihtsalt juhtumisi ostutuju, mitte miski ei kõneta, siis tea, et järgmisel korral ei suuda sa valida, mida võtta või mida jätta. Elutähtis vihje – ole järjekindel ja leiud tulevad! Ära anna alla.

Kui sa oled ainult mööblihuviline ja otsid just seda õiget kapikest esikusse, vedrupõhjaga sametdiivanit stuudiosse või erilist söögilauda näiteks oma kodu nullist sisustavale kliendile/sõbrale, siis tasub hoida kullipilk peal Faktory taaskasutuspoe kasutatud mööbli albumil. See salapärane album asub Facebookis. Sinna lisame suhteliselt kohe, kui kaubikust poodi midagi maha tõstetakse, mööbliesemest foto koos mõõtude ja hindadega. Me saame ju aru, et koguaeg ju ka ei jõua meil koha pela käia (millest on muidugi kahju). Ja kui “sinu asi” on saabunud, saad meiega kohe Facebooki messengeris ühendust võtta või kirjutada info@faktory.ee, et täpsustusi küsida või see “õige” ülekandega ära osta. Poodi võib muidugi ka kohe tormata, kui me avatud oleme. Kasutatud mööbel on olnud pikka aega meie taaskasutuspoe üks peamisi tõmbenumbreid ja rõõmuallikaid.

Ja kui sa pole Tallinnas ja jälgid meie Facebooki lehekülge ja mõtled, et sa jääd kõigest ilma, siis sinu jaoks oleme teinud väikese ja lihtsa e-poe, kus saab mugavalt ja kiirelt kauba endale lähimasse Itella Smartposti pakiautomaati või kulleriga suisa ukse taha tellida. Pakile saab ka ise kauplusesse järele tulla. Kaubavalik on meil muidugi kaupluses ja e-poes erinevad, sest meil tavaliselt on kõike ainult üks. Loomulikult võivad kõik tallinlased ka meie e-poodi tulla. Veel parem – kasutage mõlemat korraga või paralleelselt.

Igatahes värskeima info Faktory kaupluses ja e-poes toimuvast saab Facebooki lehelt: www.facebook.com/faktoryfaktory, kuhu postitame peaaegu iga päev midagi uut ja põnevat.

Jälgi meid ka Instagramis.

Faktory tulu läheb heategevusse – toetame peamiselt majanduslikes raskuses olevaid perekondi toidu ning igapäevaste tarbeesemetega ning varustame erinevaid lastelaagreid. Ja seda tänu sinu panusele taaskasutusse.

Ahjaa – oleme Tallinnas tegutsenud juba alates 2009. aastast ja me teame, millest me räägime ja miks me oleme.

E-pood www.faktory.ee

Olete väga oodatud.

Taaskasutamisteni!